Najlepszy robot sprzątający od Xiaomi oraz jeden z najlepszych na rynku!

Kolejny Robot Sprzątający podesłany przez Gearbest, który mamy okazje testować! Względem swojego poprzednika Viomi V2 PRO (Nasza Recenzja TUTAJ)  na pewno warto zwrócić na duża większą moc ssania – 2600Pa  i baterie o pojemności 4900mAh. Dzięki tym parametrom i funkcjom jakie posiada jest jest z najlepszych robotów sprzątających i numerem 1 wśród robotów sprzątających od Xiaomi!

 

Kupon rabatowy jest dostępny tutaj!

Ze względu na wysyłkę z Niemiec robot trafił do nas po 5 dniach od zamówienia i został doręczony przez kuriera (oczywiście bez jakichkolwiek dodatkowych opłat)

WAŻNE

Zamawiając na Gearbest mamy 1 rok gwarancji na produkt!  Zwroty produktów kierujemy do Polski, a naprawy gwarancyjne na chwile obecna wysyłamy do Hiszpanii!
Polecamy płacić przez PayPal, ponieważ mamy Poł roku ochrony kupującego i w razie jakiegokolwiek odsyłania produkty możemy ubiegać się o zwrot kosztów wysyłki!

Zawartość pudełka

 • Robot Xiaomi Viomi V3
 • Stacja do ładowania
 • Kabel zasilajacy (z europejską wtyczką)
 • Zmiotki x2 (jedną montujemy do robota)
 • Ściereczki do Mopa x3
 • Instrukcje (jest jezyk Polski)
 • Przystawka do mopowania
 • 3 pojemniki
  – Na kurz – 550ml

  – Na wode – 550ml 
  – 2w1 na kurz i na wode

Wygląd i wykonanie

Co do wykonania i jakości produktów nie ma do czego się przyczepić. Wszystko, czuć że jest wykonane z bardzo dobrego tworzywa i nie rozleci się po miesiącu użytkowania! Ale nie ma się co dziwić nie jest to robot, który należy do tanich.
Jak poprzednik nie robił na nas wrażenia pod względem kolorystyki, tak tutaj ta czerń jest rewelacyjna. Średnica jest standardowa tak jak w innych robotach. Na górnym panelu mamy dwa przyciski (start i baza), które są podświetlane oraz robot jest wyposażony w skaner laserowy w formie wieżyczki, a całkowita jego to około 9cm.
Pod spodem znajdziemy turboszczotke, która jest odpowiedzialna za sprzątanie i bardzo dobrze radzi sobie ze zbieraniem sierści, zmiotkę boczną oraz duże kółka napędzające, które pokonają progi do 2cm.

Algorytm Poruszania się!

Czyli najważniejsza rzecz wśród robotów sprzątających. Robot porusza się specjalnymi schematami tworząc i aktualizując sobie mapę pomieszczę. Swoją prace zawsze zaczyna od objechania krawędzi pomieszczenia następnie porusza się w uporządkowany sposób.
Podczas mopowania mamy dwie opcje wyboru S-type i Y-type. Pierwsza robot przejeżdża ze ściereczka mopująca, zaś druga porusza się w stylu tzw. „choinka” (do przodu i do tyłu odjeżdżając lekko na bok). Drugi sposób jest dużo dokładniejsza formą mopowania, jednak nie zapominajmy, że jest to raczej sposób odświeżenia podłogi i zachowania czystości, niż usuniecie spory zabrudzeń.

Aplikacja

Xiaomi Home” czyli aplikacja, która ściągamy na smartfona i obserwujemy tam całą prace robota!
Połączenie robota z aplikacja zajmuje dosłownie klika minut i jest bardzo proste (oczywiście musimy miec Wifi w domu)

Na Aplikacji mamy możliwość

 • Wyboru mocy ssania robota (Silent, Medium, Standard, Turbo)
 • Ustawienia poziomu ilości wody podczas mopowania (Low, Medium, High)
 • Wybór schematu poruszania się podczas mopowania
 • Przeglądanie map (zapisuje do 5 map) oraz podział na pokoje
 • Ustawianie harmonogramu do 7 dni
 • Sterowanie robotem ręczne
 • Ustawienie wirtualnej ściany lub stref ( czyli miejsca do których robot nie moze jechać)
  Jest to bardzo wygodne ponieważ omija miejsca, które mu wyznaczmy przykładowo: choinka, kable, zabawki dziecka, miska psa itp. Te miejsca robot ominie podczas sprzątania!
 • Historia sprzątania
 • Sprawdzenie aktualizacji
 • I wiele innych ciekawych opcji

Robota możemy uruchamiać będąc w pracy, sklepie itp. Wystarczy miec internet w telefonie oraz aplikacje, a robot będąc w domu musi być podłączony z sieci Wi-FI.

Bateria

Kolejną zmianą względem swojego poprzednika jest dużo większa bateria o pojemności 4900mAh (3200mAh – V2PRO), która na jednym ładowaniu jest w stanie odkurzyć do 250m2. Robot oczywiście sam wraca po skończonej pracy do ładowania (robi tez to przy poziomie baterii poniżej 20%). Jednak nigdy nie udało nam się go rozładować do końca.

Sterylizacja

Czyli coś co miało wyróżnić tego robota względem innych. Robot teoretycznie usuwa, bakterie ponieważ filtr HEPA i ściereczka mopująca, w który jest wyposażony posiada drobinki srebra odpowiedzialne za usuwanie bakterii. Jednak jak filtr teoretycznie może trochę podziałać, tak ściereczkę uważamy raczej za jednorazową.

Pojedzie tam gdzie mu każesz!

Na aplikacji mamy możliwość wybierania na mapie pomieszczeń które chcemy, aby robot sprzątał. Nie musimy zamykać drzwi do pokojów, wystarczy klikniecie na mapie a on posprząta tam gdzie mu każemy.
Jest to bardzo wygodną opcją, ponieważ są miejsce w, których wymagają częstszego sprzątania,a wtedy wystarczy wybrać już wcześniej podzielone pokoje przez robota i kliknąć „Start„.

Możemy sprzątać nie tylko wyznaczone pomieszczenia, ale również wysyłać go w jedno miejsce, bo akurat rozsypało się nam „coś” na podłogę. Wystarczy zaznaczyć w Aplikacji obszar na mapie i kliknąć „Start” a on pojedzie tam gdzie mu każemy!

Sprzątanie

Najważniejszą rzeczą, którą przyciąga do tego odkurzacza to ogromna moc 2600Pa, którą oczywiście możemy regulować w aplikacji podczas sprzątania w zależności od naszych potrzeb. Mamy do wyboru 4 tryby mocy (silent, standard, medium, turbo) oraz podczas mopowania 3 tryby podawania ilości wody (low, medium i high). Robot bardzo dobrze radzi sobie z panelami, kaflami oraz nie ma jakichkolwiek problemów z wjazdem na dywany oraz posprzątaniem go. 
Odkurzacz ma świetne algorytmy jazdy i odnajdywanie w przestrzeni, a wszystko to dzięki skanowaniu laserowemu, tworząc tym samym bardzo dokładne mapy pomieszczeń. A wszystko to pozwala mu dobrać trasę idealna oraz najszybszą dla niego. 

 

Warto czy nie warto?

W tej cenie dostajemy jednego z najmocniejszych robotów sprzątających na rynku z ogromną bateria. Aplikacja pozwala nam na bardzo dużo, a sam robot wygląda świetnie. Na pewno na minus w tym robocie może uznać  „Sterylizacje”, która miała tam być, a tak naprawdę jej nie ma. 
Jednak zanim się na niego zdecydujesz zastanów sie czy nie lepszym wyborem bedzie Xiaomi Viomi V2 PRO tańszy o 500 zł. Jedyną jego różnica jest mniejsza bateria (4900mAh vs 3200mAh) i mniejsza moc ssania (2600Pa vs 2150Pa)!
Jednak jeśli lubisz to co najlepsze Viomi V3 jest dla Ciebie!

Kupon rabatowy jest dostępny tutaj!

 

Wiecej jego możliwości w naszej Recenzji na YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *