Pomoc

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

➡️ #Banggood

Standard shipping – darmowa przesyłka nierejestrowana z terminem dostawy od 7 do ~25 dni roboczych (można dokupić numer trackingowy). Paczki mają kraj nadania Chiny oraz wypisaną zawartość i wartość przedmiotu. (50% szans na VAT)

Air Parcel Register – lotnicza płatna / darmowa dla zamówień o większej wartości przesyłka rejestrowana (doręczana za pokwitowaniem odbioru) z terminem dostawy od 7 do 25 dni roboczych (50% szans na VAT)

Priority Direct Mail – płatna przesyłka rejestrowana (doręczana za pokwitowaniem odbioru) z terminem dostawy od 7 do 12 dni roboczych (zmniejsza ryzyko dostania VAT – paczki są bez naklejek CN22, CN23 o dopuszczeniu w obrocie, natomiast tracking widoczny jest dopiero po przyjściu do Holandii). Paczki mają tylko etykietę nadawczą bez zawartości i wygląda jakby była nadana w Holandii.

European Direct Mail – bardzo podobna forma przesyłki rejestrowanej do Priority Direct Mail (doręczana za pokwitowaniem odbioru) z terminem dostawy od 7 do 15 dni roboczych (zmniejsza ryzyko dostania VAT – paczki są bez naklejek CN22, CN23 o dopuszczeniu w obrocie, natomiast tracking widoczny jest dopiero po przyjściu do Anglii). Paczki mają tylko etykietę nadawczą bez zawartości i wygląda jakby była nadana z Anglii poprzez pocztę holenderską.
European Direct Mail – przesyłka jest także dostarczana przez kuriera (GLS) z Belgii – bardzo małe szanse na naliczenie opłat celnych. Paczka przy tym sposobie może być dostarczona nawet po 2 miesiąca od zamówienia

Expedited Shipping Service – przesyłka rejestrowana dostarczana przez kuriera (przeważnie DHL) z terminem dostawy od 5 do 8 dni roboczych (duże szanse na naliczenie VAT)

EMS Express Mail Service – przesyłka rejestrowana dostarczana przez kuriera (Poczta Polska na terenie Polski) z terminem dostawy od 5 do 15 dni roboczych (duże szanse na naliczenie VAT)

Electric Vehicle Direct Mail – przesyłka rejestrowana dla większych pojazdów z dużą baterią (w koszty wliczone są wszystkie opłaty celne)

European Railway Direct Mail – przesyłka rejestrowana dla produktów powyżej 2-3 kg. Przesyłka jedzie pociągiem i trwa od 45 do 55 dni roboczych (bardzo małe szanse na naliczenie VAT)

➡️ #Gearbest

Unregistered Air Mail – darmowa lotnicza przesyłka nierejestrowana z terminem dostawy od 15 do ~35 dni roboczych. Paczki mają kraj nadania Chiny oraz wypisaną zawartość i wartość przedmiotu. Przesyłka jest dostarczana bezpośrednio przez listonosza do skrzynki odbiorcy w Polsce, a jeśli paczka jest zbyt duża, listonosz zostawi awizo z informacją o tym, że przesyłka nie mieści się w skrzynce i należy ją odebrać na poczcie. (50% szans na VAT)

Registered Air Mail – lotnicza płatna przesyłka rejestrowana (doręczana za pokwitowaniem odbioru) z terminem dostawy od 15 do 25 dni roboczych (50% szans na VAT). Dostawcy usług pocztowych w tym przypadku to: HongKong Post, Singapore Post, Netherland Post, SF Registered, Sweden Registered, EU Registered

Priority Line – Przy wysyłce w ten sposób, istnieje bardzo mała szansa na naliczenie opłat celnych. Paczkę dostarcza kurier DHL.

Priority Line EU Express – Przy wysyłce w ten sposób, istnieje bardzo mała szansa na naliczenie opłat celnych. Paczkę dostarcza kurier DPD.

Expedited Shipping – przesyłka rejestrowana dostarczana przez kuriera (przeważnie DHL) z terminem dostawy od 3 do 15 dni roboczych (duże szanse na naliczenie VAT)

➡️ #Aliexpress

China Post Ordinary Small Packet Plus – Darmowa przesyłka nierejestrowana z terminem dostawy od 30 do ~52 dni roboczych

Seller’s Shipping Method – Rodzaj przesyłki wybierany przez sprzedawcę

AliExpress Standard Shipping – Często darmowa przesyłka rejestrowana, w której dostawca wybierany jest przez sprzedawcę (NL Post, SG Post, CN Post). Termin dostawy od 15 do 45 dni roboczych

China Post Air Mail – Darmowa przesyłka nierejestrowana dostarczana do Polski zwykłym listem przez Pocztę Polską.

China Post Registered Air Mail – Darmowa przesyłka rejestrowana dostarczana do Polski zwykłym listem przez Pocztę Polską.

Netherland Post, PostNL – Przesyłki transportowane są z Chin do Holandii, a następnie do Polski.